AUTOKLUB  TRABANT  BRNO info@trabantbrno.net

Aktualizováno 12.6.2024

stránky Trabantologa... Podkrkonošský trabi klub
Mikuláš v dětském domově

V prvním týdnu prosince 2009 proběhla úspěšná akce, kterou uspořádali Trabantisté pro děti z Dětského Domova v Prostějově. Pořadatelství a zajištění celé akce se ujali členové TGB, v čele s Janem Karbašem, který přizval i členy našeho klubu. Celá akce byla velmi pěkná a také prospěšná, protože radost dětí v dětském domově jistě stála za pořádání této akce. Jak vznikla, na to jsem se ptal hlavního organizátora Jana Karbaše.

JK: Už před trabi setkáním 7.11. na "Zelňáku" jsem přemýšlel, co udělat pro děti z DD a tím i navázat na akci ze srazu TGB. Napadlo mě, že by bylo super udělat dětem čerta a Mikuláše. Vše jsem potom začal domlouvat na Zelňáku a parta 10-ti trabíků se sešla a udělala pro děti Mikulášskou show.
Jak celá akce probíhala?
JK: Při příjezdu jsme auta zaparkovali před budovou a šli jsme se převléci do společenské místnosti. Po domluvě s tetami, jak se vychovatelkám říká, jsme navštěvovali jednotlivé pokoje dětí, které zde žijí po rodinkách v bytech o dvou až tří pokojích, maximálně 8 dětí v jedné rodince a jednom bytě.
Ti malí se nejdřív báli při pohledu na čerty, dokonce i plakali, ale po okřiknutí čertů Mikulášem byli vyzváni k recitaci básničky nebo písničky. Za odměnu dostali od anděla balíček a začali se usmívat a zkoumat obsah. Radost i z drobných dárků byla v jejich očích veliká.
Mezi tím pro nás tety ve společenské místnosti připravily občerstvení (které sami pekly) a děti nám tam předali na památku keramiku s Vánočními tématy, kterou sami vyrobily.
To jsi celou akci vymyslel a pořádal sám?
JK: Tak to zcela určitě ne, sám bych toho mnoho nezmohl, podíleli se v podstatě všichni účastníci (jmenný seznam je na stránkách TGB) a všem bez rozdílů patří poděkování. Všichni jsme se snažili udělat dětem radost a podle fotogalerií které z akce vznikly je víc než patrné, jak moc úspěšní jsme byli. Já za svoji osobu velmi všem účastníkům děkuji, za pomoc, za drobné i větší dárky i za milá slova a pomyslné pohlazení dětí. Nechci zde vyzdvihovat zásluhy jednotlivců, mohl bych někoho opomenout, díky zaslouží všichni rovným dílem, vždyť i my jsme si to užívali.

Co by jsi vzkázal na závěr.
JK: Naše účast byla tak akorát, nebylo nás ani mnoho a ani málo, na velikost akce úměrně, ale přesto si myslím, že ti, co zaváhali a třeba na poslední chvíli se jim jen nechtělo jet, podle mne o hodně přišli. Dnes nemohu slíbit co bude příště, ale pokud něco bude, rádi se zase zúčastníme a víme proč.
Neplánovanou odměnou nám byla tak trochu náhodná zastávka v kempu na Plumlově při cestě domů, kde jsme navštívili sraz hadroletů (Velorexů). A že bylo na co koukat je patrné z fotek které jsou rovněž v galeriích.

Fotogalerie naleznete:

http://habr.rajce.idnes.cz/Mikulas_v_detskem_domove fota zaslal p. Vrtiška

http://lilbg.rajce.idnes.cz/mikulass/ odkaz převzat z trabime.cz

http://www.trabantsraz.cz/cze/2009/detsky_domov_prostejov.htm odkaz převzat z trabime.cz

Text Honzy Karbaše redakčně upravil Michael Hanus© Marian Konečný