AUTOKLUB  TRABANT  BRNO info@trabantbrno.net

Aktualizováno 12.7.2024

stránky Trabantologa... Podkrkonošský trabi klub
Naše doporučení

Kontakty na naše příznivce, kteří Vám rádi poradí případně pomohou s odstraněním nedostatků na Vašem vozidle.


Pokud nebudete spokojeni, řekněte to poskytovateli služby a nám, přestaneme ho doporučovat. Pokud budete spokojeni, a v to doufáme, říkejte to všude a všem! Pomůžete tak udržet kvalitu služeb.


Autoelektrikář

V nedávné době jsem měl potíže s alternátorem, vyhledal jsem na doporučení kamaráda jednoho opraváře a protože jsem byl maximálně spokojená s kvalitou práce, cenou opravy i termínem dodání, tak se s Vámi chci podělit. Tím skutečně dobrým elektrikářem je pan Zdeněk Frišauf. Dílnu má v Moravanech u Brna na adrese Růžová 131/16. Mobil 724 161 162. Pokud potřebujete opravit dynymo, alternátor, starter nebo seřízení dobíjení či jinou elektroopravu, mohu s čistým svědomím toho opraváře doporučit. HanusOstrava - Náhradní díly na Trabant, Wartburg, Barkas a Škodovky
Prodejna a zásilkový prodej náhradních dílů na Trabant, Wartburg, Barkas a Škodovky
www.autotypautodily.cz

Prodejna náhradních dílů
vozidel koncernu IFA na ul. Vídeňská 10 byla trvale zrušena bez náhradní prodejny.
Nově prodej nových originálních náhradních dílů Trabant, Wartburg a Barkas zajišťuje nadále p. Kytka po telefonické domluvě ve svém servise v Ivančicích - Řeznovicích 149 PSČ 664 91. Předem domluvené díly je možno jednou týdně vyzvednout v dohodnutý termín na předem smluveném místě v Brně. Pan Kytka také provádí zásilkový prodej na základě telefonické nebo písemné objednávky.
Servis p. Kytky http://www.trabantservis.cz/ nyní nově zahajuje také zkušební provoz e-shopu s náhradními díly koncernu IFA http://www.trabantshop.cz do kterého bude postupně doplněn sortiment dílů.
Telefonický kontakt je na číslech 603 432 090 nebo 546 452 034.
E-mailová adresa: trabant.kytka@seznam.cz

ME + STK Opavská 8 Brno
Velmi ochotně vycházejí majitelům dvoudobých motorových vozidel s měřením emisí v areálu České pošty na ul. Opavská 8. Měření emisí je nutno objednat předem telefonicky na čísle 543 213 611 . Po úspěšném absolvování následuje hned technická prohlídka bez nutnosti se objednávat, pokud si toto dohodnete již při objednávání emisního měření. V případě, že potřebujete technickou prohlídku nebo registrační kontrolu, není obvykle nutné se objednávat, pokud si termín potřebujete zajistit, volejte čísla 543 217 079 nebo 543 213 152. Pracovní doba je v obou stanicích shodná:
Pondělí 7:00 - 17:00 hod; Úterý 7:00 - 16:00 hod; Středa 7:00 - 17:00 hod.;
Čtvrtek 7:00 - 16:00 hod.; Pátek 7:00 - 14:00 hod.

Seřízení geometrie nápravy
V posledních letech valem ubývá servisů a opraven, které jsou ochotny levně a kvalitně udělat nějakou službu pro nás, Trabantisty. Když najdeme takový servis, je naší povinností se s Vámi o získané zkušenosti podělit.

Po upozornění naším členem na existenci servisu který dobře, ochotně, rád a za dostupnou cenu seřídí geometrii na veškerých i starších vozech, Trabanty nevyjímaje, jsem s jedním zákaznickým značně neseřízeným vozem zkusil zavolat a objednat se na seřízení. Termín jsem dostal do dvou dnů, na místo jsem přijel s půlhodinovým předstihem a byl jsem vzat na řadu ihned, jak odjel vůz který byl před mnou. Technik sám najel na optickou rampu, srovnal vůz, zkontroloval tlaky v pneu a srovnal je. Bedlivě jsem sledoval jeho počínání a s radostí jsem přihlížel, že si počínal opravdu mistrně. Při hovoru jsem se dozvěděl, že toto řemeslo dělá již desítky let, nejprve jako technik Mototechny n.p., později jako soukromník. Dělá nové moderní vozy i staré ojetiny a pokud to stav řídícího ústrojí dovolí, seřídí vůz podle předpisů výrobce. Zvláštností je jednotná sazba (v současnosti 300,-Kč vůz) bez rozdílů, zda jde o drahý nový vůz nebo ojetinu se kterou je daleko více práce. Velmi milé je, že každý vůz dostane protokol o stavu seřízení před zásahem a s nově nastavenou hodnotou. Na závěr jako poslední úkon jsou v ceně seřízení geometrie jako bonus seřízeny světlomety. Myslím, že po zkušenosti našeho člena a i po mojí vlastní rovněž velmi dobré zkušenosti mohu dílnu pana Jiřího Kristka z Brna - Starého Lískovce jen doporučit. Dílnu najdete na ul. Kroupova v řadě garáží, je dobře označena. Je ale nutné se předem na tel. 547 353 133 objednat.
Plánek s vyznačením cesty
Osobně ověřil a pro Zpravodaj i internetové stránky sepsal M.Hanus


Poradenskou službu pro zjištění závady a její odstranění u vozidla Trabant Vám poskytne
Ing. Jaroslav Koten na tel. 603 735 176 nebo Michael Hanus na tel. čísle 603 793 343 případně 543 241 097 (večer)

© Marian Konečný