AUTOKLUB  TRABANT  BRNO info@trabantbrno.net

Aktualizováno 12.6.2024

stránky Trabantologa... Podkrkonošský trabi klub
Zajímavosti (co se jinam nevešlo)

24.8.2017
Děkujeme p. Pithartovi za poskytnutí videa:


12.10.2009
Vojenský Kubelwagen Vojenský Kübelwagen NVA 68

22.8.2009
Dne 21.8.2009 byl na ČT2 v pořadu "Dobré ráno" odvysílán 10ti minutový vstup o Trabantech . Pořad vyrobilo Brněnské studio a podařilo se nám přihřát si svoji polívčičku. Podívejte se, jestli a jak se nám podvedlo zviditelnit jednu z ikon socialismu a výdobytek dělnické třídy.

http://www.stream.cz/video/349761-trabant

26.1.2009
Perlička k "obrněnému " Trabantu SPW 152 SPECIAL

Nedávno skončil aukční prodej vozidla TRABANT SPW 152 SPECIAL na Německém E-bay. Jeho koncová vydražená cena byla rovných 9.000,-€ což při dnešním kurzu koruny činí úžasných 250.000,-Kč. Za tyto peníze se však neprodal 100% originální vůz, ale vůz ne zcela původní. Podle informace od tuzemského majitele stejného vozidla (viz http://trabantbrno.net/obrnenec.php ) se podle fotografií z e-bay nejedná o zcela původní vůz. Byl na prodávajícího vznesen v tomto směru dotaz, ale bohužel, bez odpovědi. Jediný opravdu originální a 100% původní vůz TRABANT SPW 152 SPECIAL vlastní pouze Muzeum Zwickau a ten se neprodával. Na letošní zahájení sezóny máme přislíbeno dalších pár snímků, možná i detailních od našeho tuzemského sběratele. Stále platí, že by měly existovat již pouze 3 kusy tohoto vozidla (1x muzeum + 1x prodané na e-bay a 1x v ČR), o dalších exemplářích není nic známo.

19.11.2008
Trabant "obrněnec"
exkluzivní, zcela zaručené a pravdivé informace přímo od pramene


Víte o tom, že Trabi se nepřestaly vyrábět v roce 1990 ale až o mnoho let později? A to konce v provedení DE LUXE a ve dvou provedeních a odlišnou kubaturou. Přinášíme Vám pár důkazů o tom, ještě v květnu 1997 se dostaly koupit, a nové z výroby se zárukou! klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení

Sirky pro to správné sběratelské zapálení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


Úctyhodné fandovství
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení Před nedávnem do našeho klubu vstoupil nový člen, pan Nejedlík, který je zároveň i majitel celkem slušného vozu Trabant 601. Řeknete si, proč ne, na tom není celkem nic zvláštního. Ale je!
Pan Nejedlík je od dětství nevidomý a současně milovníkem Trabntů a jejich nezaměnitelné vůně. Trabanty si oblíbil v dětství, když ho v něm dědeček vozil a on mohl svými smysly vnímat toto autíčko, které pro něj mělo svou krásu, kterou my nevidíme. Později, když již s dědečkem nejezdil, slyšel a cítil okolojedoucí Trabantíky a bylo mu ve vzpomínkách po Trabantu smutno, proto se rozhodl, že ač nevidomý, bude jednoho takového krásného vlastnit.
Dnes je majitel vozu na připojených fotkách, není to z hlediska originality nic mimořádného, veterán z toho nebude, je to poskládané, TP z roku 1965, karoserie z roku 1978 a komponenty zcela nahodilé, ale to přece nevadí. Na voze se postupně provádí velice dílensky pečlivá, ale historicky nepřesná renovace kterou nedělá přímo majitel, ale jeho přátelé a kamarádi, kteří o Trabantech mnoho nevědí, pouze jsou ochotní a šikovní. Pan Nejedlík sám jezdit nemůže, (tedy až na vyjímky!) a tak ho na různé akce a setkání vozí vždy někdo z přátel a jistě jeho auto najdeme časem i na nějakém tom srazu. Jak se mu dílo daří posuďte sami.

Foto i článek je zveřejněn se souhlasem majitele
Autor foto i textu M.Hanus / Habr


13.8.2007
Co je to pomoc v nouzi


10.8.2007
Repasovaná klikovka T601

1.5.2007
Posezení u Trabanta
Když v Brně pojedete po cyklostezce mezi Avion Shopping Parkem a Modřicemi narazíte zde na Posezení u Trabanta klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení


11.2.2007
Fejeton z tisku:
Klikni pro zvětšení


Ilustrační fota zvedáku
Díky ochotě Martina Žídka Vám můžeme ukázat použití zvedáku

30.1.2007
Z tisku:
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení


Našli jsme na internetu:
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšeníNový Wartburg

Trabant jako vládní vozidlo?

Klikni pro zvětšení Ano, je to možné, to už zde také bylo! Nedávno nám poslal jeden náš příznivec pár fotografií, které pořídil někde v Německu v muzeu. Ptal se, jestli jde opravdu o Trabanta a nebo je to nějaký tuning z šedesátých let. Protože jsme o podobném voze nic nevěděli, hledali jsme kde se dalo a objevili jsme dostatek zajímavých informací o tomto voze na stránkách http://www.sweb.cz/trabant.600/luxus.htm kde si můžete přečíst více zasvěcených informací. Zde použité fotografie jsou použity se svolením jejich autora. Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšeníHledání
klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení Při hledání informací o voze Trabant Representant jsme také našli tyto dvě fotografie, které jsme zatím jinde neviděli. Zde jsou pouze jako vodítko pro stavaře kuriozit, autorská práva jsou uvedeného webu.


Trabant VV Edition
Jelikož dobře sledujeme různé internetové debaty, dobře jsme věděli jaký osud měl Trabik, kterého pomalovali v reality shou VyVolení na Televizi Prima. Jeho novým vlastníkem se stal majitel renomovaného autobazaru, který ho získal v internetové dražbě, jejíž výtěžek byl věnován na charitativní účely, konkrétně na konto nadace Kapka naděje. No a dalším podnětem pro nás byla reklama na jednom brněnském rádiu, že Trabika je možné vidět ve výše zmiňovaném bazaru v samém středu mětsa nedaleko nádraží a nové galerie Vaňkovka, kde je veřejně přístupný. No to jsme si nemohli nechat ujít. Slovo dalo slovo a mobilní telefony se rozdrnčely no a pak už to šlo jak na drátkách. V úterý bylo celkem pěkné počasí, takže jsme si řekli, že zajdeme do autobazaru a zkusíme nakontovat přímo pana majitele autobazaru a poprosit ho o to, zda bychom se mohli u VyVoleného Trabiho vyfotit. Bohužel jsme pana majitele nezastihly, ale v bazaru byl přítomen pan vedoucí prodeje ,který byl velice ochotný a vstřícný, dokonce okamžitě volal panu majiteli a na 18. hodinu nám s ním sjednal schůzku a co bylo vůbec nejlepší umožnil nám vjezd s našimi vozy do arélu autobazaru a společné focení s VyVoleným. Do autobazaru najelo pět našich Trabiků a krátce po 18.h přišel i pan majetel, mimochodem taky zapálený automobilista a kdysi dokonce majitel Trabanta! Focení a debata o Trabantech se rozjela v plném proudu a za udiveného přihlížení davu kolemjdoucích jsme se dokonce ve Vyvoleném Trabiku projeli a šlehli plamenem z výfuku!!! No prostě parádní akce ze které máme spoustu dojmů a hlavně plánů do budoucnosti !!! Pan majitel nám poté přislíbil jisté věci do budoucna, takže osud VyVoleného Trabant budeme bedlivě sledovat. Nechte se překvapit!!!
Za Trabantklub Brno sepsal Petr Schober.
Další foto v galerii VV Edition
Kradou nám benzín!
Krádež benzínu se bude vyplácet, dokud bude drahý a nezabrání tomu ani sebelepší alarm. Sáhnout pod kapotu, zatáhnout za lanko je dílem 5ti sekund, utržení kabelu k houkajícímu alarmu otrlému zloději netrvá ani dalších 5 sekund a je cesta k benzínu v hodnotě až 600,-Kč naprosto volná. Alarmů dnes stále houká tolik, že už to nikoho nevzruší a ani se nepodívá, co se kde děje. Není způsob, jak tomu zabránit, ale je možnost, jak některé (hlavně mladé kluky jezdících na Pionýrech) odradit nebo jim to alespoň ztížit.

Na obrázcích názorně vidíte, jak na to. Lanko může být nahrazeno řetízkem „na kozu“, ale raději v bužírce, aby nedrnčel. Zátka se nasadí nanýtovaným očkem k motorové stěně a pootočí se o půl otáčky, tím se víčko uzavře na doraz a lanko (řetízek) se zamkne visacím zámkem k oku nádrže. Jednoduché, prosté, levné a spolehlivé.

Startujete jen na jeden válec?

Velice častým dotazem na všech fórech a živých Trabi diskusích je otázka, proč ....(více v článku, který pro Vás připravil předseda M. Hanus)


Z tisku: MF Dnes Nejdražší náhradní díl na trabanta? Kliková hřídel za sedm tisíc
Autor článku Jiří Smetana

© Marian Konečný