AUTOKLUB  TRABANT  BRNO info@trabantbrno.net

Aktualizováno 12.6.2024

stránky Trabantologa... Podkrkonošský trabi klub
Renovace sametky stahovacího skla dveří

Dotaz

Dobrý den, tak jsem zase tady a můj dotaz zní, na dveřích kolem okna je těsnění ve tvaru U a na tom přilepena látka je značně zteřelá tak ji chci vyměnit,ta látka vypadá jak dyftýn nebo samet nevím.Zkoušel jsem projít galanterie,ale nikde nic podobného nemají a koupit celý kus látky kvůli dvoum pruhům jse mi taky nechce.Uvažoval jsem koupit kratší a nastavit je v horní části dveří,ale mám obavy aby to moc nesvíralo okno nebo aby šlo vůbec zavřít.Poradíte co stím mám dělat těsnění jsem opucoval a teď potřebuji radu jak dál.Dá se to koupit?

Odpověď

Dobrý den,
tentokrát bude moje odpověď jednoduchá. Díl na který se ptáte, je originální díl 425-784 812 s názvem "těsnící profil stahovacího skla dveří" a lidový název je "sametka". Tento díl je pryžový s navulganizovanou sametovou textilií a není rozebíratelný.

Je sice pěkné, že jste vadný textil oloupal a pryž očistil, ale i tak je to k vyhození. Je potřeba uvedený díl koupit (například dobírkou u pana Kytky v ceně 175,-Kč na jedny dveře - dle jeho ceníku + dobírka) a vyměnit. Neumím si představit, jak na starou zdegenerovanou pryž lepíte proužky látky, navíc v tak složitém profilovém tvaru. Nová sametka je do žlábku dveří nalepena na několika bodech (ne po celé délce) chemoprénovým lepidlem, k nalepení je nutné spustit sklo dveří i s mechanismem stahování až na dno dveří.

Nemám to ověřeno, protože používám pouze originální díly, ale údajně lze použít i sametky z vozidel Škoda a Avia.

Přeji mnoho zdaru s lepením.


Na dotaz odpovídal Habr

Zpět na technické dotazy© Marian Konečný