AUTOKLUB  TRABANT  BRNO info@trabantbrno.net

Aktualizováno 12.7.2024

stránky Trabantologa... Podkrkonošský trabi klub
Tuning

Dotaz

Dobry den CHcel by som vas poziadat o par rad ohladne trabanta. Neviete kde by sa dali zohnat narazniky a sukničky na trabant alebo z ktoreho auta tam dobre sedia?
Este sa chcem opytat jak tuneri dosahuju ten plamen z vyfuku?
dakujem

Odpověď

Já osobně nejsem stoupencem tuningu, takže moje rady nebudou nijak do hloubky problému. Pokud hledáte kulaté nárazníky bez plastových rohů, pak již jedině z nějakého vraku. Jiná cesta není. Hranaté s plastovými rohy by snad ještě mohl mít ve svém skladu p. Kytka z Ivančic - Řeznovic (www adresa: www.trabantservis.cz). Pokud máte na mysli plastové nárazníky, tak jsem postřehl, že jsou u tunerů ve velké oblibě nárazníky z vozu Škoda Felicie. Netuším, čemu říkáte "sukničky", ale pokud bych měl hádat, jedná se asi o lapače nečistot - zde lidově zástěrky. Pokud si nekoupíte ve specializované prodejně s tuningovými díly něco "Extra specál for Trabi" za extrovní cenu, pak by vám mohly postačit lapače rovněž z prodejny p. Kytky. Je několik typů, ale ne vždy se dají všechny zakoupit. Jsou originál NDR s nápisem a bez, také výrobek Beskydsportu v.d. (ještě za ČSSR) s nápisem, také Maďarské s plastickým reliéfem znaku Trabi a nebo obyčejné plastové holé. Záleží jen na Vás a na momentálním zásobení trhu.

Plameny z výfuku se dělají za pomoci injektorového nástavce na konci výfuku. Jde o nasazené rozšíření koncovky s možností přisávání vzduchu (obdobně jako hořáky na propan-butan). Po této montáži je vhodné do injektoru zabudovat klasickou zapalovací svíčku VN kabelem spojenou s cívkou umístěnou nejlépe v kufru vozu. V dosahu řidiče musí být umístěno tlačítko k vyvolání VN jiskry, která zapálí výfukové plyny obohacené plně vytaženým sytičem. Tento báječný efekt má neblahý vliv na čistotu spalovacího prostoru motoru, na snadnost zapečení pístních kroužků, na zanášení výfukové soustavy, na stav plastů v okolí vyústění injektoru a má silně dráždivý účinek na orgány dopravní policie. Pokud jsou plameny provozovány na stojícím vozidle, plastové rohy nárazníků začínají odkapávat již po chvilce, kryt zadní lampy se škvaří zhruba po minutě.


Na dotaz odpovídal Habr

Zpět na technické dotazy© Marian Konečný