AUTOKLUB  TRABANT  BRNO info@trabantbrno.net

Aktualizováno 26.3.2024

stránky Trabantologa... Podkrkonošský trabi klub
Bylo ……

Ve dnech 16 - 18.10. se uskutečnila další pražská Trabantiáda, na kterou jsme se vypravili i z Brna. Trabantiáda je takové oficiální zakončení sezóny srazů, vyhodnocení soutěží a také vyhodnocení celoročních soutěží ve slalomových jízdách, v Poháru TWRC a v mnoha dalších zápoleních jaké si jen lze kolem našich vozítek představit. Letošní účast byla možná díky počasí, které bylo nevlídné, o trochu slabší než v roce 2008. Trochu je to škoda, protože osvědčení pořadatelé opět nezklamali a připravili krásný víkendový srazík v centru Prahy. Zvláště sobotní celodenní program byl opravdu perfektní a to až do nedělních hodin - stále bylo o čem diskutovat a také co slavit. A když jsme u toho slavení - čest našwmu městu Brnu letos zachránil především Michal Štauder (majkl b.b. z Trabant Gang Brno) který posbíral nejvíc pohárů ze všech, a málem to vypadalo, že všechny připravené poháry budou zdobit výhradně jeho sbírku. Konkurenci toho opravdu mnoho nenechal, a protože si přesný počet nepamatuji, tak raději jen uvedu, že jich byl asi tak jeden prádelní koš.

Pár fotografií na této akci pořídil náš mladý člen Lukáš Hudeček, takže máte možnost se také podívat, jaké to tam bylo.

V sobotu 7.11. se u nás v Brně konala opět velmi pěkná a velmi dobře připravená (pořádal TGB) spanilá jízda městem, zakončená výstavkou vozidel na Zelném trhu. I tato akce byla podle mého odhadu o něco méně navštívena jako loni, také zřejmě hlavně díky chladnému počasí. I tak ale bylo napočítáno asi 50 vozidel Trabant, Wartburg a také jeden Barkas. Trasa jízdy vedle z parkoviště na ul. Veveří po Veveří na Žerotínovo nám., dále přes Moravské nám. Na ulici Rooseveltovu Kde se před nás a za nás připojila auta PČR s majáčky a provedla naši dlouhou kolonu ulicí Divadelní, Benešovou a Nádražní až k Novým Sadům. Na Husovu a přes Šilingrovo náměstí ulicemi Biskupská a Petrská na Zelný trh se přesunula celá kolona za velkého troubení a zájmu okolostojících již bez doprovodu. Na celém průjezdu mne velmi potěšilo, že ani chodci u velmi frekventovaného nádraží nevstoupili do vozovky a celou kolonu nechali v klidu projet. Dokonce si lidé na mobilní telefony fotili a natáčeli celý konvoj. Na Zelném trhu proběhla výstavka a opět se ukázalo, jak se zkvalitnila naše auta, neb tam nebyl jediný vrak, za který by bylo nutné se stydět, spíše naopak, autíčka byla opečovaná a naleštěná, což také diváci kvitovali. Bylo fajn poslouchat, jak tatínci svým dětem vyprávěli, jak je jich rodiče v takovém autě vozili a vysvětlovali svým dětem jak oblíbené tyto vozy v rodinách byly a co ve své době dokázaly. Proti chladu se bojovalo gulášovou polévkou, kterou pomocí poukázek zdarma zajistil pořadatel a také čajem nebo kávou, kterou zdarma na místě vařil ze svých zásob Trabanťák tělem a duší Honza Karbaš. V podvečer se už jen část vozidel seskupila těsněji k budově divadla a před vozy se fotografovali herci mezi kterými byl velmi vyhledávaným a trpělivým také pražský Brňák pan Mirek Donutil. Já jsem bohužel v tu dobu již odjel s novináři, takže jsem pana Donutila i paní Martu Kubišovou osobně nezažil, ale prý byli velmi milí a vstřícní. Nakonec - Lukáš Hudeček zase pro Vás udělal z této akce pár fotografií, takže máte možnost alespoň nahlédnout.
Dnes jsem dostal odkaz na video a rozhovory natočené profesionály na této akci. Myslím, že se nám opět podařilo aspoň trochu veřejnosti připomenout naše auta a pozvednout slávu značky i všech vozů koncernu IFA. Odkaz na zajímavé video připojuji.

Text a ilustrační foto M.Hanus / Habr
Video a mediální zpracování Jan Rychetský
(s využitím dobového fotomateriálu AK Trabant Brno)
http://bastrr.rajce.idnes.cz/Trabantiada_2009/

http://bastrr.rajce.idnes.cz/Brno_2009/

www.vizualne.cz© Marian Konečný